RS Elite Programme


FLEET RBYC
Programme
Print

APR
4
Sat
14:50  Spring Saturday Series 1 ∼ Catamaran Class Seasons Points Runner Up, Season Points ∼ Clyde Cooper Decanter
 
5
Sun
11:10  Spring Sunday Series 1 ∼ Sprite Class 1954 Trophy
 
11
Sat
14:50  Spring Saturday Series 2
 
12
Sun
11:10  Spring Sunday Series 2
 
18
Sat
14:50  Spring Saturday Series 3
 
19
Sun
11:10  Spring Sunday Series 3
 
25
Sat
14:50  Saturday Series 1 ∼ Karen Paddison Cup
 
26
Sun
11:10  Sunday Series 1 ∼ Debenhams Cup

MAY
2
Sat
14:50  May Day Regatta 1 ∼ RS Elite Mayday Trophy, Saturday Series 2
 
3
Sun
11:10  May Day Regatta 2, Sunday Series 2
 
9
Sat
14:50  Saturday Series 3
 
10
Sun
11:10  Sunday Series 3
 
16
Sat
14:50  Saturday Series 4
 
17
Sun
11:10  Sunday Series 4
 
23
Sat
14:50  Whitsun Regatta 1 ∼ Whitsun Weekend Trophy
 
24
Sun
11:10  Whitsun Regatta 2
 
25
Mon
11:10  Whitsun Regatta 3
 
30
Sat
14:50  Summer Saturday Series 1 ∼ Catamaran Class June Cup
 
31
Sun
11:10  Summer Sunday Series 1 ∼ Holyrood Bowl

JUN
6
Sat
14:50  Summer Saturday Series 2
 
7
Sun
11:10  Summer Sunday Series 2
 
13
Sat
14:50  Summer Saturday Series 3
 
14
Sun
11:10  Summer Sunday Series 3
 
20
Sat
14:50  Summer Saturday Series 4
 
21
Sun
11:10  Summer Sunday Series 4
 
27
Sat
14:50  Summer Saturday Series 5
 
28
Sun
11:10  Summer Sunday Series 5

JUL
4
Sat
14:50  Summer Saturday Series 6
 
5
Sun
11:10  Summer Sunday Series 6
 
11
Sat
14:50  Summer Saturday Series 7
 
12
Sun
11:10  Summer Sunday Series 7
 
18
Sat
14:50  Summer Saturday Series 8
 
19
Sun
11:10  Summer Sunday Series 8
 
25
Sat
14:50  Summer Saturday Series 9
 
26
Sun
11:10  Summer Sunday Series 9

AUG
1
Sat
14:50  Summer Saturday Series 10
 
2
Sun
11:10  Summer Sunday Series 10
 
8
Sat
14:50  Summer Saturday Series 11
 
9
Sun
11:10  Summer Sunday Series 11
 
15
Sat
14:50  Summer Saturday Series 12
 
16
Sun
11:10  Summer Sunday Series 12
 
29
Sat
12:20  BW Bank Holiday Weekend 1 ∼ Princess Caroline Cup, Burnham Week ∼ Etchells 22 Trophy
 
30
Sun
12:20  BW Bank Holiday Weekend 3
 
31
Mon
12:20  BW Bank Holiday Weekend 5

SEP
5
Sat
12:20  BW Final Saturday ∼ Lakedale Marine Trophy
 
12
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 1 ∼ BYC Ex 24ft Class
 
13
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 1 ∼ Catamaran Class Rose Bowl
 
19
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 2
 
20
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 2
 
26
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 3
 
27
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 3

OCT
3
Sat
14:50  Autumn Mini Series 1 ∼ North Sea Yacht Club Paper Weight, Autumn Saturday Series 4
 
4
Sun
11:10  Autumn Mini Series 2, Autumn Sunday Series 4
 
10
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 5
 
11
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 5
 
17
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 6
 
18
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 6
 
24
Sat
14:50  Autumn Saturday Series 7
 
25
Sun
11:10  Autumn Sunday Series 7